|
65,430.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
84,443.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
| Calliper Type | -- |
| Front Brake Size | -- |
| Front Brake Type | Disc |
| Front Suspension | Hydraulic Telescopic |
| Front Tyre Size | 90/90 - 12 tubeless tyres |
| Front Wheel Size | 12 inch |
| Radial Tyres | No |
| Rear Brake Size | -- |
| Rear Brake Type | Disc |
| Rear Suspension | Double shocker with dual tube technology |
| Rear Tyre Size | 90/90 - 12 tubeless tyres |
| Rear Wheel Size | 12 inch |
| Tyre Type | Tubeless |
| Wheel Type | Alloy |
| Chassis Type | -- |
| Ground Clearance | 170 mm |
| Kerb Weight | -- |
| Overall Height | 1,150 mm |
| Overall Length | 1,970 mm |
| Overall Width | 745 mm |
| Seat Height | 800 mm |
| Wheelbase | -- |
| Battery warranty | 1 Year |
| Motor warranty | 2 Year |
| Battery capacity | 3.24 kWh |
| Battery charging time | 6-8 Hrs |
| Battery type | VRLA Battery |
| Carrying capacity | 150 kg |
| Charger output | Micro Charger with Auto Cut |
| Fast charging time | -- |
| Fuel Type | Electric |
| Max Power | 2,500 W |
| Max Torque | -- |
| Motor type | BLDC Motor (Waterproof) |
| Rated Power | 1000 W |
| Riding Range | 131 Km |
| Top Speed | 30-70 Kmph |
| Transmission | Automatic |
| Additional features | Keyless Entry and Remote, Find My Scooter Function, Mobile Charging USB Port, Motor Walk Assist(Front/Reverse Motion), Side Stand Sensor, Stylish Aluminium Alloy Wheel, Adjustable Brake Lever, Aluminu |
| Anti theft system | Yes |
| Artificial sound | No |
| Brake/Tail Light | LED Tail Light |
| Braking System | E-ABS |
| Central locking system | Yes |
| Clock | No |
| DRLs (Daytime running lights) | Yes |
| Front storage box | Yes |
| Geo fencing | No |
| GPS & Navigation | No |
| Headlight Bulb Type | -- |
| Headlight Type | LED with DRL Function |
| Hill Assist | No |
| Killswitch | No |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Mobile App Connectivity | No |
| No. of Tripmeters | 1 |
| Odometer | Digital |
| Parking assist | No |
| Pass Light | Yes |
| Pillion Backrest | No |
| Pillion Footrest | Yes |
| Pillion Grabrail | Yes |
| Pillion Seat | Yes |
| Regenerative breaking | Yes |
| Reverse mode | Yes |
| Shift Light | No |
| Speedometer | Digital |
| Stand Alarm | Yes |
| Start Type | Electric Start |
| Start/stop button | Yes |
| Stepped Seat | No |
| Tachometer | Digital |
| Touch screen display | No |
| Tripmeter Type | Digital |
| Turn Signal | Yes |
| Under seat storage | Yes |
| USB charging port | Yes |