|
111,406.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
112,141.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
128,176.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
136,660.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
137,120.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
138,771.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
|
|
149,071.00
ಎಕ್ಸ್ಶೋರೂಂ ಬೆಲೆ
|
| Calliper Type | -- |
| Front Brake Size | -- |
| Front Brake Type | Disc |
| Front Suspension | Telescopic, Coil spring, Oil damped |
| Front Tyre Size | 100/80R - 17 M/C - Tubeless |
| Front Wheel Size | 17 inch |
| Radial Tyres | Yes |
| Rear Brake Size | -- |
| Rear Brake Type | Disc |
| Rear Suspension | Swing Arm Type, Mono Suspension |
| Rear Tyre Size | 140/60R - 17 M/C - Radial Tubeless |
| Rear Wheel Size | 17 inch |
| Tyre Type | Tubeless |
| Wheel Type | Alloy |
| Chassis Type | -- |
| Ground Clearance | 165 mm |
| Kerb Weight | 146 kg |
| Overall Height | 1,035 mm |
| Overall Length | 2,025 mm |
| Overall Width | 715 mm |
| Seat Height | 795 mm |
| Wheelbase | 1,340 mm |
| Bore | 56 mm |
| Clutch | -- |
| Compression Ratio | -- |
| Cooling System | Air Cooled |
| Cylinders | 1 |
| Displacement | 154.9 cc |
| Emission Standard | BS-IV |
| Fuel Delivery System | Fuel Injection |
| Fuel Type | Petrol |
| Gearbox Type | Manual |
| Ignition | -- |
| Max Power | 13.9 bhp @ 8,000 rpm |
| Maximum Torque | 14 Nm @ 6,000 rpm |
| No. of Gears | 5 |
| Spark Plugs | -- |
| Stroke | 62.9 mm |
| Transmission Type | Chain Drive |
| Valves Per Cylinder | 2 |
| 0 to 60 kmph | -- |
| 60 to 0 kmph | -- |
| Fuel Efficiency Range | -- |
| Fuel Tank Capacity | 12 litres |
| Mileage - ARAI | -- |
| Reserve Fuel Capacity | -- |
| Top Speed | -- |
| Battery | Maintenance free 12V, 3Ah |
| Brake/Tail Light | LED Taillamp |
| Braking System | Single Channel ABS |
| Clock | -- |
| Digital Fuel Guage | Yes |
| Electric System | -- |
| Fuel Guage | Yes |
| Headlight Bulb Type | 12 V 35/35 W |
| Headlight Type | Bulb Type |
| Killswitch | Yes |
| Low Battery Indicator | -- |
| Low Fuel Indicator | -- |
| Low Oil Indicator | -- |
| No. of Tripmeters | 2 |
| Odometer | Digital |
| Pass Light | Yes |
| Pillion Backrest | No |
| Pillion Footrest | Yes |
| Pillion Grabrail | Yes |
| Pillion Seat | Yes |
| Shift Light | -- |
| Speedometer | Digital |
| Stand Alarm | -- |
| Start Type | Electric Start |
| Stepped Seat | Yes |
| Tachometer | Digital |
| Tripmeter Type | Digital |
| Turn Signal | Yes |